Pazar Potansiyelleri

Dünyada toplam enerji tüketiminin %4’ünün mikronizasyon için kullanıldığı bir gerçektir.

Alman Mühendisleri derneği (VDI), dünya çapında nano-teknoloji satışlarının 2012 yılında 800 milyar Avroyu aştığını tahmin etmektedir. Bu 2006 yılında 100 milyar Avroydu. Federal Yönetimin 2015 için pazar hacmi tahmini 1000 milyar Avro olup, her yıl araştırma finansmanı ve küçük ölçekli kurum ve kuruluşlar vakfını desteklemek için yaklaşık 400 milyar Avro yatırım yapmayı planlamaktadır.

Sanayi kollarının sadece birkaçı nano-teknoloji endüstrisi kadar yenilik üretmektedir. En son araştırma sonuçlarına göre, neredeyse sınırsız sayıda uygulama alanı mevcuttur: tıbbi cihazlar, otomotiv sanayi, Optik bilimi, gıda sanayi veya çevre koruma.

A.B.D. ve Japonya, kamu promosyonu ve daha büyük araştırma bütçesi ile hummalı bir şekilde bu alanda yatırım yapmaktadır. Nano-teknoloji araştırmalarına gün geçtikçe artan bir finansmanın sağlanması bilimsel bilgi kapsamının gelişmesini ve halk için yeni ürün bilincini artırmaktadır.

Ürünler ve uygulamalar için her geçen gün artan talep, tüm kullanıcıların bu teknolojiden tam olarak faydalanmasını sağlamaktadır.

 

English