1. Gübre Sektörü Değerlendirme Çalıştayı’na Katıldık

Gübre Üreticileri, İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği’nin düzenlediği, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve özel firma temsilcilerinin katıldığı, 1.GÜBRE SEKTÖRÜ DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI’na katılarak, Dinamik Mikronize Teknoloji A.Ş.’yi temsil ettik.

170 firma temsilcisinin katıldığı, bu yıl ilk kez düzenlenen ve 4 gün süren çalıştayda, başlangıç ve bitiş oturumları genel toplantı şeklinde yapıldı. Diğer büyük kısmı ise 4 çalışma grubu olarak yapıldı. Biz DMT olarak “Organik, Organomineral ve Mikrobiyal Gübreler Çalışma Grubu” nun oturumlarına katıldık.

Bu çalıştay bizim için birçok yönden yararlı oldu:

  1. Yönetmeliklerde bizim için ve diğer bazı şirketler için de olumsuz olan birkaç maddenin şirketler lehine düzenlenmesi için Bakanlık temsilcilerinin de katılımıyla öneride bulunma kararı alındı.
  2. Sektörün en önde gelen şirket temsilcileriyle bizzat tanışma, eski tanıdıklarımızı yeniden görme ve sohbet fırsatları doğdu.
  3. Bu sohbetlerde sık sık ürünlerimizden sözetme, fikirlerini alma ve işbirliği seçeneklerini konuşma fırsatları bulduk. Bu seçenekler, satış, bölgesel başbayilik, Tarım Kredi Kooperatifleri konusunda işbirliği olanakları, bazı firmaların ürünlerinin DMT tesisinde öğütülmesi, vb konularda oldu. Fuarda tekrar görüşmek üzere anlaştık.
English